Як вибрати змазку для автомобіля
Неможливо уявити ремонт автомобіля без використання мастильних матеріалів. Мастила для відкручування, для закручування, для руху, для консервації, холодо- і жаростійкі, для металу, пластику та гуми… Різновидів безліч, і потрібно розбиратися, яке змащення підійде для кожної конкретної деталі або вузла. А може, плюнути на всі тонкощі і використати старий-добрий солідол?
Призначення
За призначенням мастила поділяють на кілька категорій:
- Для електрики – очищення та захисту від окиснення електроконтактів, витіснення вологи та захисту від намокання;
- Для різьбових з'єднань – «рідкі ключі», що полегшують демонтаж, а також для захисту від корозії, заїдання та «зварювання» різьблення;
- Для ШРУСів та систем приводів – спеціальні засоби для високонавантажених вузлів;
- Для підшипників;
- Для вузлів тертя – довговічні пластичні мастила, стійкі до вологи та високих температур;
- Для ланцюгів та ланцюгових передач – запобігають зносу ланцюгів та шківів, стійкі до навантажень;
- Для дверних механізмів – морозостійкі мастила для захисту металу від вологи;
- Для супортів – спеціальна категорія мастил, стійких до дуже високих температур, зазвичай із мідними добавками;
- Для приводних ременів – проти прослизання, шуму, а також для покращення еластичності та продовження терміну служби;
- Для гумових ущільнювачів – зберігає їхню еластичність, запобігає попаданню вологи в пори гуми.
Є також універсальні мастила, придатні для більшості (але не всіх) завдань.
склад
За своїм складом мастила поділяються на чотири класи:
- Мильні – на основі солей вищих карбонових кислот (мила). Це кальцієві, літієві, натрієві, барієві тощо;
- Органічні – на основі органічних полімерів: поліуретану, полісечовини, сажі тощо;
- Неорганічні – на основі дрібнодисперсних неорганічних речовин: силіконові, бентонітові, графітові мастила;
- Вуглеводневі – на основі парафіну, церезину, озокериту, воску.
Крім основи в мастила входять різні добавки (наприклад, графіт, молібден, цинк і т.д., а також присадки, що підсилюють необхідні якості мастил).
Властивості
Що повинно робити мастило: зберігати підшипник від зносу, повертати еластичність гумі або допомогти відкрутити болт, що заіржавів?
- Антикорозійний захист (консерваційні, захисні);
- Антифрикційні (захист від зносу);
- Ущільнювальні (герметизація зазорів);
- Очищаючі (видалення оксидів, жиру, бруду з поверхонь);
- Полегшення демонтажу та монтажу (рідкі ключі);
- Витиснення вологи.
Технічні характеристики
Щоб розібратися в мастилах, потрібно звертати увагу на такі параметри:
- Робоча температура – характеристика стійкості мастила до морозу та нагрівання. Залежно від того, для якого вузла вона купується, мастило може бути морозостійким (не кришиться при замерзанні) і жаростійким (наприклад, мідне мастило для елементів гальма та системи вихлопу). Верхня межа робочої температури може бути вищою, ніж температура краплепадіння (розрідження), якщо мастило зберігає свої властивості і в рідкому, і в загущеному вигляді.
- Показник пенетрації вказує на густину мастила за кімнатної температури. Чим вище число, тим нижче щільність (густота) мастила, а показники 000 та 00 позначають рідину.
- Консистенція мастила. Наприклад, для змащування механізмів через тонкі зазори потрібно використовувати рідкі олії, а для відкритих зубчастих передач підходять тверді мастильні матеріали.
- Водостійкість – опір мастила змішуванню з водою. Є матеріали, які можуть застосовуватися в умовах високої вологості (наприклад, для підвіски), а деякі мастила навпаки вбирають вологу з повітря, змиваються дощем і вступають у реакцію з водою. Їх можна використовувати лише у закритих механізмах.
Більше про автомобільні мастила ви дізнаєтеся, якщо звернетеся до call-центру до наших фахівців. Вони порадять саме ті мастильні матеріали, які найкраще підходять для кожного конкретного випадку.
У магазині AfeKS TIR Parts ви можете підібрати та купити товари в категорії Мастила автомобільні. Для вибору товару Ви можете скористатися онлайн підбором, використовуючи фільтрацію за характеристиками, цінами, оцінками та відгуками клієнтів, які вже купили даний товар, або отримати допомогу у вигляді телефонної консультації наших фахівців. Для вашої зручності ми зробили опис та фото товарів у всіх необхідних ракурсах. Звертаємо вашу увагу на те, що всі товари в категорії Мастила автомобільні мають гарантію та збільшений термін повернення – 30 днів. Ваше замовлення ми зможемо доставити як по Києву, так і по всій території України за допомогою кур'єрської служби «Нова Пошта» або «Укрпошта». За бажанням є можливість забрати замовлення у київському пункті самовивезення. Оплата здійснюється післяплатою, або ж платіжною карткою VISA або Mastercard онлайн на сайті.